דשא מלאכותי, דשא סינטטי, דשא ירוק תמיד

דשא מלאכותי הופך נפוץ יותר ויותר, במיוחד בחלקים של המדינה עם אקלים צחיח ומחסור במים. יש אנשים שעבורם דשא סינטטי הוא פשע נגד הטבע. עבור אחרים, זו דרך חיים הכוללת חיסכון במים עם תחזוקה נמוכה, כיוון שחוסכים בזמן טיפול, זיבול, השקיה וכיסוח הדשא.

דשא מלאכותי מודרני הוא לא דשא סינטטי מהדור הישן. סוגי הדשא החדשים השתפרו בגוונים ובצבעים, המרקם התרכך ובסיס הבטון. הדשא המלאכותי של היום הוא רך, טבעי ולפעמים (באור הנכון) הוא נראה כמו הדבר האמיתי. מלבד זאת זהו דשא ירוק תמיד, אין צורך במים, דשן, כיסוח, עישוב, אוורור, שמש או קיצוץ הפינות עם חרמש חשמלי.

דשא מלאכותי מודרני אפילו מותאם לבעלי חיים ומבטיח ניקיון קל לבעלי כלבים וחתולים.

סוגים של דשא סינטטי

יש כמה הבדלים בין סוגי הדשא המלאכותי. ככל שצפיפות סיבי הדשא הסינטטי גבוהה יותר כך הדשא עמיד יותר בפני שחיקה. גם אורך סיבי הדשא משפיע ומומלץ לבחור דשא סינטטי באורך סיבים של 25מ"מ ועד 45מ"מ בכדי שיהיה עמיד ויראה טבעי.

דשא מלאכותי באיכות גבוהה הוא יקר יותר, אבל מדובר ברכישה חד פעמית, לכן לאחר ההשקעה הראשונית אין יותר הוצאות. דשא סינטטי איכותי שיחזיק לכם בגינה שנים רבות תחת שימוש מסיבי צפוי לעלות קצת יותר, אבל הוא בהחלט שווה את זה. אנחנו בגינובר מאמינים שלפעמים כדאי לשלם יותר עבור מוצר איכותי.

אבל דשא סינטטי הוא לא פתור לגמרי מתחזוקה. ישנם סוגי דשא הדורשים פיזור חומרים מעל השכבה העליונה כמו פירורי גומי או חול כדי לשמור על תחושה טבעית ולשמר את החומר. לכל סוגי הדשא הסינטטי מומלצת שטיפה טובה מזמן לזמן.

החסרון של דשא מלאכותי הוא כמובן תחושת הסינטטיות. זהו למעשה מוצר פלסטיק, הנגזר מתעשיית הנפט, ועלול להיות רעיל אם הוא נשרף, לכן אנחנו משתמשים רק בסוגי דשא סינטטי עם מעכבי בעירה, תו תקן של היצרן ותעודת אחריות מקורית.

למרות מיטב מאמציהם של החברות הגדולות בתחום, דשא מלאכותי עוד לא הגיע לנקודה שהוא מצליח לגבור על "הנשמה" של דשא אמיתי. מדשאות מזויפות לא יכולות לשחזר את מערכת היחסים עם אמא אדמה, החיבור לטבע, לחרקים, לפרפרים ולציפורים.

גינובר

תוקי מאיר נפתלי

052-4444996